Lubawa po 5 zł i w tym roku?
||

Lubawa po 5 zł i w tym roku?

Od 2006 r. wycena akcji spółki Lubawa po 5 zł miała miejsce zaledwie 2-krotnie. W gwałtownym stylu, ale nieudany atak sprzed roku zakończył się retestem wsparcia +/- 1,8 zł. LBW to jednak jeden z tych walorów, który wymyka się klasycznemu postrzeganiu „akumulacji przed zwyżką”. Dlaczego? Czy są perspektywy na nowe rekordy cenowe?

Tematyka analizy perspektyw Lubawy po 5 zł:
a) kilka podstaw
b) 2 uwagi na początek
c) czy Byki tym razem sobie poradzą?
d) na wyniki przyjdzie jeszcze poczekać

Lubawa po 5 zł: prezentacja

Symbol: LBW

Główny rynek: sWIG80

Profil: produkcja sprzętu i konfekcji dla służb mundurowych.

Dostępne instrumenty:
a) akcje
b) inne w zależności od biura/platformy

Lubawa po 5 zł: ważne na wstępie

Mniejsze spółki nie tak łatwo zakumulować na spadku przed startem zwyżki. W końcu płynność czasem szwankuje i trudno o większe zakupy bez poruszenia ceną.

Kurs spółki był swojego czasu nawet na poziomach groszowych. Na tak niskie ceny nie spada się bez powodu. Przed laty zdarzył się nawet resplit akcji, by poprawić sytuację i jakiś prestiż. Bądź co bądź akcje walorów notowanych na giełdzie nie powinny kosztować mniej niż bułka w sklepie.

Sytuacja może się pogorszyć, ale czy zawsze tak jest?

Lubawa po 5 zł z perspektywy wykresu

Próżno szukać akcentów wolumenu na dołkach z lat 2008, 2012, czy 2019 r.

Lubawa - wykres miesięczny - marzec 2023

Można powiedzieć, że wręcz wymieranie aktywności prędzej było jakimś sygnałem dla Byków. Nawet jeśli stosunkowo nietrwałym.

Przed rokiem akcent wolumenu na świecy z potężnym górnym cieniem w normalnych warunkach świadczyłby o dystrybucji. Z drugiej strony kurs raczej delikatnie osuwał i to na opadającym wolumenie, co zwykle świadczy, że nie jest to jeszcze TEN spadek. Dlatego przynajmniej pod tym kątem odbicie z ostatnich miesięcy nie powinno dziwić.

Przy możliwości sporadycznej, ale jednak dynamiki 5 zł z obecnego poziomu byłoby drobnostką do zaliczenia w krótkim czasie.

Marcowa świeca nie jest jeszcze ukształtowana, choć budująca się Doji z niemałym wolumenem może być problematyczna. W normalnych warunkach nie byłby to sygnał siły popytu.

Dawny opór +/- 1,8 zł od roku jest wsparciem i to najbliższym. Okolice 5 zł to opór, który musi być przełamany dla kontynuacji wzrostów. Zapewne delikatne odbicie w stylu zeszłorocznym, choć bliżej wspomnianego poziomu byłoby jakimś sygnałem, że popyt jest w stanie zaliczyć wyższą cenę.

Plusy: próby wykorzystania słabości rocznego cofnięcia

Minusy: brak czytelności wolumenu na dołkach

Lubawa po 5 zł z perspektywy fundamentów

Finansowo I połowa 2022 r. była udana, skoro pojawił się zysk netto rzędu ponad 23 mln zł. 3Q był już znacznie słabszy (nieco ponad 2 mln na czysto). Jeśli to jednak tylko wypadek przy pracy, wówczas 24 mln zł z 2021 r. będzie do przebicia.

Kiedy pojawią się raporty za:
a) 2022 r. 27 kwietnia
b) 1Q 30 maja
c) I półrocze 28 września
d) 3Q 21 listopada

Wskaźniki mogłyby się wychłodzić:
a) C/Z: 17,5
b) C/Wk: 1,5

Spółka ostatni raz podzieliła się zyskiem w 2009 r.

Ostatnie owocne lata nie skłoniły do wypłaty dywidendy.

Plusy: zależy czy 3Q był tylko „przystankiem”

Minusy: brak dywidendy

Lubawa po 5 zł: co dalej?

Możliwości nawet chwilowej dynamiki mogłyby wesprzeć popyt w ataku. Zobaczymy najpierw czy marzec faktycznie będzie miał ostrzegawcze znaczenie.

Dla trwałej hossy wyniki powinny przekraczać poziomy z ostatnich lat. Branża, w której działa spółka ma jednak dość ograniczony charakter.

Przy charakterze prowadzenia portfeli MB-IG raczej trudno będzie o inwestycje giełdowe bez sygnałów akumulacji. Luty ubiegłego roku pokazał, że przy skoku dynamiki niełatwo będzie też o spokojną sprzedaż akcji.

A jak Ty widzisz perspektywę Lubawy po 5 zł, a nawet wyżej?

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *