Marcowe perspektywy S&P500: kolejne rekordy?

Marcowe perspektywy S&P500: kolejne rekordy?

Jak przedstawiają się marcowe perspektywy S&P500? W lutym indeks zaliczył zwyżkę o ponad 5%. W dodatku ustanowił nowy historyczny rekord, a i formalnie przebił opór na 4 800 punktów. A co w tym czasie pokazują małe amerykańskie spółki?

Tematyka:
a) czy S&P500 potwierdzi wybicie oporów?
b) tylko, czy aż retest górki grudniowej na Russell 2000?

Marcowe perspektywy S&P500 wg wykresów

Nawet początek nowego miesiąca to rekord na poziomie ponad 5 100 punktów:

S&P500 - wykres miesięczny - marzec 2024

Trudno na razie dostrzec konkretne ostrzeżenie, gdyż w końcu mamy za sobą dopiero kilka marcowych sesji. Chyba że pojawi się ostatecznie tzw. pułapka na Byki i zostanie zanegowane wybicie opisanego przed chwilą poziomu.

Siłą rzecz 4 800 punktów jest teraz wsparciem, ale po niezłym rajdzie z ostatnich miesięcy nie zaszkodziłby Bykom korekcyjny retest.

Indeks tak wysoko nie był nigdy, stąd zobaczymy gdzie faktycznie pojawi się jakaś reakcja podażowa. Większe cofnięcie od nowych szczytów uzasadni pojawienie się nowego oporu na przyszłość.

W interwale dziennym aktualna faza może przebiegać w ramach wąskiego Kanału wzrostowego:

S&P500 - wykres dzienny - marzec 2024

Górna granica lada dzień wyjdzie na 5 200 punktów. Dolna w tym czasie przekroczy 5 100 punktów, choć na stan przed sesją 6 marca musiała bronić kursu.

Póki cena porusza się w Kanale póty wzrosty i cofnięcia będą ograniczane. Większy spadek nastąpi dopiero po wybiciu tego układu, choć „większy” to pojęcie względne z uwagi na wąski przedział formacji.

Pytanie czy RSI nie ma nieco charakteru dywergencji, skoro górki mają charakter opadający przy wzroście samego indeksu?

Marcowe perspektywy S&P500 vs. Russell 2000

Posiłkuję się wykresem kontraktów terminowych QR.F:

Russell 2000 QR.F - wykres miesięczny - marzec 2024

Podobnie jak na rynku niemieckim i małe spółki amerykańskie wydają się być wyraźnie w tyle. Przynajmniej na razie nie ma mowy o nowych rekordach na tle poziomu z 2021 r. Czy to świadczy o zdrowym charakterze hossy?

Kurs także musi się postarać o potwierdzenie wyjścia nad 2 000 punktów. Czy jednak będzie w stanie się rozkręcić na dłużej? Teoretycznie luty temu sprzyja, ale rynek ma co nadrabiać.

Najbliższe wsparcia to nada dołki jeszcze z 2022 r., czyli +/- 17 000 punktów.

Jakie są marcowe perspektywy S&P500?

Ustanowienie nowego rekordu to i kolejny sukces, ale i wyzwanie na przyszłość. Czy zwyżka przełoży się efektywnie na szeroki rynek?

Rynek małych spółek ma co nadrabiać, a zwykle w zdrowej hossie to te mniej płynne walory są łatwiejsze do podbicia w wycenie akcji. Czy więc specyficzna słabość w relacji Russell 2000 vs. S&P500 będzie przeszkodą w dłuższym terminie?

Jak oceniasz sytuację w USA? Możemy podyskutować w komentarzach.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *