Bank Handlowy (BHW) z lepszą kondycją
||

Bank Handlowy (BHW) z lepszą kondycją

Na tle wielu firm z sektora finansowego akurat Bank Handlowy (BHW) wyróżnia się lepszą kondycją kursu w tym roku. Z drugiej strony trudno i tak mówić dziś o zarobku patrząc na poziomy maksymalne z tego roku. Brak dobrej promocji cenowej pod inwestycje giełdowe w akcje. A czy wakacje kredytowe przełożą się istotnie na wyniki finansowe firmy?

Tematyka analizy Banku Handlowego (BHW):
a) prezentacja spółki
b) skuteczne wsparcia
c) koszt to tylko 60 mln zł?

Bank Handlowy (BHW): informacje

Symbol: BHW

Główny rynek: mWIG40

Profil działalności: bank specjalizuje się przede wszystkim w obsłudze handlu zagranicznego, dużych firm oraz bankowości inwestycyjnej.

Dostępne instrumenty:
a) akcje
b) inne w zależności od biura/platformy

Bank Handlowy (BHW): konsolidacja nad 50 zł

Wybicie z Kanału spadkowego nie okazało się zbyt efektywne:

Handlowy - wykres miesięczny - lipiec 2022

W końcu nastąpiło dopiero jesienią 2021 r., gdy rynek i nawet tylko sektor bankowy kończył zwyżkę. Z drugiej strony popyt broni się na wsparciach +/- 51,5 zł:
a) górnej granicy układu
b) górki sprzed paniki covidowej 2020 r.

Liczne dolne cienie świec to skuteczne póki co hamowanie ataków podaży. Z drugiej strony brak też zwyżki na choćby szczyty tegoroczne. Czy to wynika z tego, że mamy tylko marcowy akcent wolumenu? Popytowy, gdyż pojawił się w dolnej partii świecy.

Nie wyklucza to prób wzrostów, skoro podaż stać tylko na lokalne cofnięcia i tak zmarnowane.

Lutowe maksimum stanie się długoterminowym oporem, gdy nastąpi wyraźne cofnięcie. Wystarczy jednak samo zejście na potencjalne wsparcie 43,5 zł plus dodatkowe sygnały aktywności Byków, by zniwelować w czasie ten efekt.

Opory powyżej to np. górka z 2018 r. +/- 66,5 zł.

Plusy: siła relatywna na tle innych banków

Minusy: brak czegoś poważnego

Bank Handlowy (BHW): profil działalności pomaga?

Firma opublikowała swoje szacunki wpływu wakacji kredytowych. Wg nich to kwestia ok. 60 mln zł. Nie jest to duża kwota jeśli generalnie zyski netto oscylują w przedziale 500 – 1 mld zł rocznie. Wynika to też z charakteru działalności tego banku.

W I kwartale spółka zarobiła na czysto niecałe 282 mln zł. Choć jest to gorszy wynik niż rok temu, to przy utrzymaniu tej tendencji 2022 r. może być udanym sezonem.

Póki co wskaźniki są takie:
a) C/Z: 12,25 – dość atrakcyjne
b) C/Wk: 1,00 – atrakcyjne

Pomijając rok 2020 bank regularnie dzieli się zyskiem. W tym roku wypłacił 11 lipca rekordowe w ostatnich latach 5,47 zł/akcję.

Plusy: regularna dywidenda, w sumie atrakcyjne wskaźniki

Minusy: brak czegoś poważnego

Co dalej: Bank Handlowy (BHW)

Dodatkowa akumulacja nigdy nie zaszkodzi, nawet jeśli miałaby się odbyć kosztem chwilowego cofnięcia. Generalnie kurs zachowuje się silnie relatywnie w stosunku do innych firm z tej branży.

Wakacje kredytowe nie wydają się być jakimś poważnym obciążeniem w porównaniu z innymi bankami. Choć oczywiście wyniki i tak będą zależeć od efektywnych działań spółki.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *