ASBISc w 2023 r.
||

Trudne zadanie dla Byków na ASBISc w 2023 r.

Co stanie się z ASBISc w 2023 r. z perspektywy wykresów i fundamentów? Kurs akcji tkwi już 4 miesiąc przy szczycie sprzed 2 lat. Wprawdzie nastąpiła delikatna poprawa rekordu cenowego, ale na razie nic konkretnego z tego nie wynika. Wg kalendarza firmowego wkrótce zostanie opublikowany raport za 2022 r. i przy okazji 4Q. Czy spółka wypłaci (i jaką) dywidendę również w tym sezonie?

Tematyka analizy perspektyw na ASBISc w 2023 r.:
a) podstawowe informacje o spółce
b) Podwójny szczyt w budowie?
c) co najmniej 100 mln w 4Q?

Informacje o ASBISc w 2023 r.

Ticker: ASB

Główny rynek: indeks mWIG40

Działalność: dystrybucja produktów z branży informatycznej

Instrumenty dla inwestorów na GPW:
a) akcje
b) inne w zależności od biura/platformy

ASBISc w 2023 r. z Podwójnym szczytem?

Zwyżka kursu, która rozpoczęła się rok temu, została zastopowana w pobliżu górki +/- 24 zł:

ASBISc - luty 2023

Pojawił się przy okazji większe słupki wolumenu w porównaniu z dotychczasowymi. Z pewnością są to jakieś akcenty podażowe, ale czy wystarczą do zatrzymania ruchu na dłużej? W końcu prawie rok temu popyt akumulował sporo akcji. Trudno jednak zlekceważyć możliwość budowy Podwójnego szczytu, zwłaszcza gdyż Niedźwiedzie przejmą kontrolę nad ceną.

Utrzymywanie w 2021 r. kursu na bądź co bądź wysokich poziomach cenowych sprawiło, że rejon ten stał się oporem. Skończyło się to nawet spadkiem o kilkadziesiąt procent. Z drugiej strony potencjalne cofnięcie nawet pod 20 zł byłoby okazją do wzmocnienia późniejszego ataku Byków w długim terminie.

Najbliższe wsparcie jest wprawdzie dopiero na +/- 9 zł. Mogą jednak pojawić się nowe elementy tego typu dziś nam jeszcze nieznane.

Plusy: brak czegoś poważnego

Minusy: ryzyko większego załamania przy powtórce zachowań z 2021 r.

Fundamenty ASBISc w 2023 r.

W 2021 r. firma osiągnęła rekordowy zysk netto rzędu prawie 313 mln zł. 4Q 2022 r. musiałby być więc co najmniej tak dobry jak 3Q (prawie 100 mln), by można było mówić o nowym rekordzie. To zapewne cieszy posiadaczy akcji, choć zawsze taki temat to wyższej postawiona poprzeczka na przyszłość. Ostatecznie wyniki za miniony kwartał pojawią się 23 lutego br.

Póki co wskaźniki jak na te poziomy cenowe są dobre:
a) C/Z: 3,79
b) C/Wk: 1,12

Znane daty dla następnych raportów za:
a) 2022 r. 30 marca
b) 1Q 11 maja
c) I półrocze 10 sierpnia
d) 3Q 9 listopada

Spółka dzieli się zyskiem, a od kilku lat inwestorzy otrzymują również zaliczki. W grudniu akcjonariusze otrzymali 0,9 zł/akcję.

Z obserwacji wynika, że ostatecznie temat dywidendy powinien być załatwiony późną wiosną.

W tym wypadku ważne jest to, że ASB jest spółką zagraniczną notowaną na GPW. Trzeba mieć więc na uwadze specyfikę przepisów podatkowych.

Plusy: dywidenda i to z zaliczką regularna od kilku lat, wskaźniki

Minusy: niewiadoma co z wynikami przy kwestii rekordów z 2021 r.

Co dalej z ASBISc w 2023 r.?

Brakujące dziś dane za IV kwartał 2022 r. pokażą, czy zostanie ustanowiony nowy rekord zysków netto. Bez tego trudno będzie o trwałe i wyraźne przebicie dotychczasowych oporów. Ryzyko budowy większego układu spadkowego wzrośnie.

Dane za brakujący 4Q 2022 r. wkrótce się pojawią. Okaże się więc czy rekord zysków za 2021 r. zostanie poprawiony. Bez tego będzie trudniej o trwalsze przebicie szczytu cenowego niż te z grudnia.

A jak Ty oceniasz perspektywy ASBISc w 2023 r.?

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *