Złoto po 2000 USD

Złoto po 2000 USD w lutym?

Złoto po 2000 USD było już notowane w 2020 r. i 2022 r. Ostatnie odbicie cen sprawiło, że kurs ponownie zbliża się w tej rejony. Czy sama zwyżka wystarcza do potwierdzenia, że ukształtował się Trójkąt rozszerzający zamiast Podwójnego szczytu. To forma szerokiej konsolidacji. Co z tego wynika? A jak prezentuje się obraz w ujęciu naszej waluty?

Tematyka analizy złota po 2000 USD:
a) ile miejsca jest w Trójkącie
b) Kanał uratowany, ale…

Złoto po 2000 USD: wersja USD

W ujęciu dolarowym szczyty są nieco powyżej wspomnianego poziomu cenowego. Tym niemniej stanowi to skuteczną barierę:

Złoto GC.F USD - luty 2023

Mimo wcześniejszych odbić ceny nie przekształciło się to w jej załamanie. Stąd też pojawiła się koncepcja Trójkąta. W dodatku potwierdzałby się opadający od dłuższego czasu wolumen.

Dynamiczny i ciągły charakter ruchu z ostatnich miesięcy niekoniecznie musi świadczyć o zbliżającym się wielkim sukcesie Byków. W Trójkątach pojawiają się i takie etapy, które są pozorem siły. Kluczem będzie zachowanie przy oporze. Czy rok temu budowa przez jakiś czas białego prostokąta gwarantowała wybicie go? Ostatecznie ukształtował się długi cień z góry.

Konsolidacja od 3 lat to pewne ograniczenia dla ruchu – dziś na mniej więcej 400 USD. A kluczowe poziomy – granice to:
a) +/- 2050 USD
b) +/- 1650 USD, choć ten element akurat opada z każdym miesiącem.

Złoto po 2000 USD: wersja PLN

Mamy wersję z 2 Kanałami, choć nieco kłopotliwy jest górny cień z marca 2022 r.:

Złoto GC.F PLN - luty 2023

Oba układy są w wersji:
a) I od dołków z 2008 r.
b) II od dołków z 2018 r.

Tu przez wpływ kursu USDPLN konsolidacja ma nieco inny charakter. W dodatku pewne wyhamowanie spadku dolara w połączeniu z solidną zwyżką na złocie w styczniu pozwala ukształtować biały prostokąt.

Także i z tej perspektywy ostatnia dynamika nie musi wiele pomóc jeśli popyt nie poradzi sobie w górnych partiach cenowych.

W polskim ujęciu brakuje wolumenu. Zachowanie cenowe w znacznie większym stopniu zależy od zachowań złota bazowego w USD jak i kursu dolara. Trudno by więc oczekiwać hossy złota w USD, a konkretnej bessy w PLN. Z pewnymi różnicami, ale reakcje będą ze sobą powiązane.

Co dalej: złoto po 2000 USD?

Kurs nie musi wiecznie poruszać się w konsolidacji. Obecnie w pewnym sensie drużyna Byków zbliża się do bramki drużyny Niedźwiedzi. Wcześniejsze ataki zostały zastopowane, ale czy kontry przeciwnika zakończyły się zdobywaniem bramek? Zobaczymy co pokaże luty.

Generalnie nie zajmuję się inwestycjami giełdowymi w surowce, metale itp. Bardziej zajmują mnie akcje, czy ETF notowane na GPW.

Czy Twoim zdaniem wycena złota po 2000 USD, a nawet wyżej jest realna?


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *