Alert: Ważne wsparcie na KGHM 113 zł
|||

Alert: Ważne wsparcie na KGHM 113 zł

Z perspektywy wykresu tygodniowego ważne wsparcie na KGHM to tegoroczny dołek +/- 113 zł. Obecnie kurs testuje je ponownie. Wprawdzie wynik majowy dla Byków jest na razie ujemny, ale czy jest szansa na większe odbicie? Zarząd wydał w końcu rekomendację w temacie dywidendy za 2022 r. A co pokazuje wykres miedzi?

Tematyka analizy roli ważnego wsparcia na KGH:
a) mały RGR jako ostrzeżenie?
b) 2 informacje fundamentalne
c) potencjalny Kanał na miedzi

Ważne wsparcie na KGHM: rola

Jak widać za ostatni rok wspomniane +/- 113 zł jest istotnym poziomem nie tylko na dziś:

KGHM - wykres tygodniowy - 18.05.23

Widać próby budowy RGR jako konsekwencji wybicia dołem z małego Klina z wykresu dziennego opisanego na Blogu kilka tygodni temu.

Popyt zdaje się nie składać broni, ale wiosna to ogólnie dość nijakie zachowanie kursu np. na tle WIG20. Ten w końcu testuje jeszcze od kwietnia tegoroczne szczyty. Czy KGHM nie spada „bo nie wypada”? A potwierdzenie spadkowego układu to okazja do zejścia na następne wsparcie tj. +/- 84 zł.

Dla Byków przydatne mogłyby być próby pogłębienia tegorocznego dołka świecami z dolnymi cieniami. Lepsze niż zwyżka za wszelką cenę jak w ubiegłym tygodniu (górny cień i czarny korpus).

Ważne wsparcie na KGHM: świeże informacje

Zarząd niedawno zarekomendował 1 zł/akcję jako potencjalną dywidendę za 2022 r.

Wysokość może być rozczarowująca – w końcu jest jedną z najniższych w historii wypłat z tej firmy. Spółka tłumaczy to planami inwestycyjnymi i niechęcią do zwiększenia zadłużenia.

Przy okazji poznaliśmy już wyniki za 1Q 2023 r. – zysk wyniósł 163 mln zł, który był zresztą zgodny z oczekiwaniami na rynku. To jednak niewiele w porównaniu z 1,900 mld zł z IQ 2022 r.

Ważne wsparcie na KGHM: miedź

Pomijając początek stycznia zachowanie kursu KGH nie ma pomocy ze strony miedzi (HG.F):

Miedź HG.F - wykres tygodniowy - 18.05.23

Dodatni wynik tegoroczny został już skasowany.

Mamy próby budowy małego Kanału, ale samo zatrzymanie cofnięcia w ostatnich dniach o niczym nie musi już świadczyć. Tydzień trwa i zobaczymy jaka świeca ukształtuje się przed weekendem. Ostatecznie Kanał może nawet nie zostać potwierdzony.

Na pewno problematyczny byłby podobny styl odbicia jak z początku kalendarzowej wiosny. Choć byłoby to przynajmniej czasowym odbiciem dla Byków i na KGHM. Górna granica jest ciągle nad 400 USD.

Przy braku potwierdzenia Kanału lub późniejszym wybiciu go dołem najbliższe wsparcie to +/- 319 USD, czyli dołki ubiegłoroczne.

Ważne wsparcie na KGHM: co dalej?

Zobaczymy czy wsparcia zmobilizują popyt do działania. Sama zwyżka na WIG20 nie wystarczyła do odbicia cenowego na spółce, skoro przeszkadzał w tym czasie surowiec.

KGHM jako kandydat do portfela MB-IG został opisany we fragmencie majowej aktualizacji mojego planu dla Czytelników Bloga. Natomiast Abonenci mają pełny dostęp do wszystkich omawianych w tym miesiącu spółek z branży górniczej w pełnej wersji planu.

A czy wg ciebie są podstawy do odbicia z ważnego wsparcia na KGHM?

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *