Twardy opór na CD Projekt
||

Twardy opór na CD Projekt

Choć są próby poprawienia górki z listopada 2023 r. to rejon +/- 118 zł nadal działa jako opór na CD Projekt. Z perspektywy długoterminowej zaprezentowałem ten walor w video 2 aktualizacji kwietniowej moich planów. Dziś tytułem uzupełnienia rzut okiem od strony krótkoterminowej.

Tematyka:
a) twardy orzech do zgryzienia
b) 4 Niedźwiedzie z tzw. krótką sprzedażą

Opór na CD Projekt od strony wykresu dziennego

Czy wykresie dziennym kształtował się tzw. oRGR na wzrost?

CDR - wykres dzienny - 10.04.24

Niechybnie pierwsza połowa marca to próba szybkiego ukształtowania prawego ramienia i potwierdzenia atakiem na wspomniany opór.

Jednak od prawie miesiąca opór, choć przepuszcza czasem kurs „na minutkę”, to sprawia kłopoty. Najbardziej wyrazistym dowodem na problem jest świeca z 2 kwietnia:
a) czarna Spadająca gwiazda
b) z akcentem wolumenu

Na stan sprzed sesji 11 kwietnia próby negacji są słabe i można się zastanawiać, czy ostatnie dni z lekko opadającym wolumenem to tzw. fala wtórna.

Jeśli podaż potwierdzi okazję, to naturalnym punktem docelowym będzie ok. 100 zł, tj. okolice dołków tegorocznych. W tym wypadku popyt musiałby od strony krótkoterminowej konstruować zwyżkę od nowa.

Opór na CD Projekt od strony tzw. krótkiej sprzedaży

Jako ciekawostkę podam fakt, że w tzw. rejestrze krótkiej sprzedaży z KNF figurują 4 instytucje, które grają na spadek. Nie są to wszyscy znani Niedźwiedzie. W końcu:
a) krótka sprzedaż to w skrócie:
– pożyczenie akcji od brokerów
– sprzedanie ich
– a zysk wynika z możliwości ich tańszego odkupienia (jeśli cena spadnie) i różnicy jaka z wyniknie z tych transakcji
b) rejestr pokazuje tych co mają pozycję >0,5%

Silny popyt na akcje zmuszałby te firmy do odkupowania drożej sprzedanych akcji, a to czasowo generowałoby dodatkowy popyt. Tyle że na razie brak silnych Byków, których działania doprowadziłyby do przebicia oporu.

Oczywiście te wartości mogą się zmieniać – pozycje ulegną zwiększeniu lub zmniejszeniu w miarę upływu czasu.

Co jeszcze zrobi opór na CD Projekt?

Popyt ma co robić, jeśli chce wybić wspomniany poziom (nie jest to niemożliwe). Jednak kontynuacja dotychczasowego stylu działań może bardziej zaszkodzić niż pomóc, gdyż potwierdzi to tylko wtórny (pułapkowy) charakter ostatnich kilku sesji.

Jak wspomniałem na wstępie – CDR z perspektywy długoterminowej omówiłem w ujawnionym fragmencie planu inwestycji giełdowych w akcje ver. kwiecień.

Z perspektywy długoterminowej +/- 118 zł nie jest oporem, choć w ostatnich miesiącach jest to jakiś górny zakres dla świec miesięcznych.

A co sądzisz o aktualnej sytuacji na tym walorze?


Podobne posty

1 Komentarz

  1. Akurat dziś (w zasadzie po południu) po publikacji wpisu popyt wziął się do roboty i zbudował najsilniejszą od świecę na dziennym jako próbę negacji sygnału z 2 kwietnia. Mały górny cień wskazuje, że od góry pojawia się podaż, stąd trudno formalnie odtrąbić już sukces Byków. Zobaczymy czy to coś więcej niż jednorazowy zryw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *