Kurs Wittchen atakuje opór +/- 31,9 zł
||

Kurs Wittchen atakuje opór +/- 31,9 zł

W obecnym sezonie kurs Wittchen zachowuje się ogólnie nijako. W końcu jest stosunkowo blisko poziomów startowych. Nadal blokuje opór +/- 31,9 zł, choć w tym tygodniu ma miejsce atak na niego. Przy okazji znamy wysokość rekomendowanej w tym sezonie dywidendy.

Tematyka:
a) informacje
b) konsolidacja przed…
c) 3,57 zł/akcję jako dywidenda za 2023 r.

Kurs Wittchen: podstawy o spółce

Skrót: WTN

Główny rynek giełdowy: indeks sWIG80

Profil działalności: sprzedaż ekskluzywnej galanterii, butów i odzieży skórzanej oraz luksusowych dodatków i akcesoriów podróżnych

Dostępne na GPW instrumenty finansowe:
a) akcje
b) inne w zależności od biura/platformy

Kurs Wittchen pod kluczowym oporem

Pewna odległość między dołkami z wakacji 2023 r., a górkami od grudnia jest pogodzona przez połówkę długiej czarnej świecy z połowy września. Stąd domniemanie o przyjętym +/- 31,9 zł:

Wittchen - wykres tygodniowy - 25.04.24

Z całą pewnością coś od pół roku blokuje ataki popytu.

Obecny atak to zasługa w pierwszej kolejności sesji piątkowej, dzięki której korpus ubiegłotygodniowej świecy jest większy, jak i wolumen.

Jednak aktualnie nadal jest jakaś blokada, skoro mimo wyższego startu w poniedziałek buduje się świeca z górnym cieniem. Same (i jakiekolwiek) próby poprawienia tegorocznego rekordu w kontekście zachowań w tym sezonie niewiele przecież dadzą.

Bez wybicia +/- 31,9 zł trudno będzie o atak na szczyty +/- 40,8 zł, a kontra podaży to okazja do zejścia nie tylko na tegoroczne dołki. Czy nawet w stronę ubiegłorocznego +/- 23,4 zł?

Plusy: próba aktywacji popytu

Minusy: opór nadal działa

Kurs Wittchen, a dywidenda

Zysk netto za 4Q, choć był niższy niż odpowiednio w 2023 r., to i tak przekroczył 20 mln zł. Dzięki temu i w 2023 r. udało się przekroczyć 60 mln zł na czysto.

Jak prezentują się aktualnie podstawowe wskaźniki:
a) C/Z: 9,18 – atrakcyjne
b) C/Wk: 2,60 – mogłoby się wychłodzić

Raport za 1Q pojawi się 23 maja.

Zarząd jakiś czas temu rekomendował dywidendę za 2023 r. w wysokości 3,57 zł/akcję. Jest to z pewnością rekord na tle poprzednich wypłat, ale 3 raz z rzędu dywidenda jest większa (w 1/3) dzięki użyciu tzw. kapitału zapasowego.

Walne zaplanowano na 22 maja.

Plusy: dywidenda, C/Z

Minusy: brak czegoś poważnego (C/Wk?)

Co zrobi kurs Wittchen?

Z tygodniowego punktu widzenia dla Byków liczyć się będzie przebicie oporów, a nie tylko jakieś tam ustalenie tegorocznego rekordu cenowego. W przeciwnym wypadku podaż mogłaby zyskać do rąk lepsze argumenty za zepchnięciem kursu w dół i to nie tylko na stosunkowo bliskie dołki 2024 r.

Inwestorzy muszą zaczekać na decyzję Walnego o dywidendzie. W dłuższej perspektywie także i pod tym kątem istotne będą kolejne wyniki finansowe.

A jak rozpatruję kwestię inwestycji giełdowych w akcje? O tym więcej dowiesz się z:
a) Biuletynu dla Czytelników Bloga, który wyślę dziś rano
b) pełnej wersji planu MB-IG dla spółek z sWIG80

Jestem ciekaw Twojej oceny sytuacji tego waloru? A może chcesz o coś dopytać? Zostaw komentarz.


Podobne posty

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *