Kurs dolara a GPW: badanie relacji
||

Kurs dolara a GPW: badanie relacji

Dziś zbadamy relacje typu kurs dolara a GPW. W swoich analizach miesięcznych dla Czytelników, czy analizach tygodniowych dla Abonentów omawiam również zachowania pary walutowej USDPLN. Dziś omówimy sobie bliżej zależność z WIG20, przyczyny i skutki oraz to dlaczego w przypadku mWIG40, czy sWIG80 relacje są znacznie bardziej skomplikowane.

Video

Dzięki uwagom Tomka poprawione video już dostępne:

Tomek G., dziękuję 😉

Tematyka: kurs dolara a GPW

0:31 – ach ten dolar

Polski inwestor na rynkach zagranicznych musi uwzględniać np. kurs dolara. Inwestor amerykański na GPW również.

1:27 – w liczbach

Może to także wpłynąć na ostateczny wynik z inwestycji.

3:48 – … a indeksy GPW

Czyli z:
a) WIG20
b) mWIG40
c) sWIG80

6:37 – podsumowanie

Analizy kursu dolara:
a) miesięczne znajdziesz w części blogowej serwisu
b) weekendowe w części abonamentowej serwisu


Podobne posty

3 Komentarze

  1. Sytuacja I – akcje w górę z 3 PLN na 4 PLN, kurs USD/PLN=2, w portfelu 1mln akcji (kupione za 1mln USD po 3 PLN akcje przy kursie USD/PLN=3) Skąd się wzięło akcji za 12 mln PLN? Czyżby 8 mln PLN dywidendy? 😉 Raczej powinno być 4 mln PLN = 2 mln USD, na czysto 1 mln USD, 100% zysku a nie 400%…

    1. Zgadza się, tak to jest jak się robi materiał w weekend zamiast odpocząć. Wstyd, ale nagram jeszcze dziś tę kwestię od nowa i od nowa wrzucę te video już ze stosowną poprawką. Umiem przyznać się do błędu, a najważniejsze by materiał był ostatecznie dobry.
      Dziękuję za zwrócenie uwagi.

    2. Przygód ciąg dalszy, nagrałem od nowa video, wrzuciłem, ale proces przetwarzania nie chciał ruszyć przez godzinę. W końcu wyczytałem w sieci, że można… zalogować się na YT przez inną przeglądarkę i wtedy wrzucić video. Faktycznie pomogło (ciekawe dlaczego). Ale czy to koniec przygód z tym materiałem? 🙂 Ech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *