Alert: 2 Kliny na KGHM i Orlen
|||

Alert: 2 Kliny na KGHM i Orlen

Z uwagi na budujące się od pewnego czasu pro-spadkowe Kliny na KGHM i Orlen omawiam oba przypadki w jednym artykule. Zwyżka tzw. walorów surowcowych budzi pewne wątpliwości odnośnie siły i jakości ruchu. Czy to sprzyja powrotowi do spadków i co najmniej retestu ubiegłorocznych dołków cenowych?

Tematyka analizy Klinów na KGHM i Orlen:
a) KGH i walka przy górnej granicy
b) czy PKN wykona większe odbicie… w Klinie?

Kliny na KGHM i Orlen: KGH

Klin jest dość szeroki, ale też próbował go wybić górą przez np:

KGHM - wykres dzienny - 17.04.23

a) ostatecznie górny cień świecy piątkowej
b) wyższy start sesji poniedziałkowej

Skoro jednak popyt jest osłabiany w swoich poczynaniach, to „coś jest na rzeczy”.

Bez cofnięcia, za to z większą dynamiką kontynuacji odbicia wariant z Klinem zostanie tu zanegowany.

Nieco nad poziomem 130 zł jest najbliższy opór. Ruch w tym układzie mógłby się jeszcze ciągnąć nawet kilka tygodni i wykorzystać dodatkowo wspomniany poziom do potwierdzenia oraz już realizacji spadkiem.

Kluczowy dołek w tym ujęciu to +/- 112 zł.

Kliny na KGHM i Orlen: PKN

Zwyżka na PKN jest bardziej dynamiczna:

PKN - wykres dzienny - 17.04.23

Kurs póki co jest bliżej dolnej granicy niż górnej, ale tu podobnie wolumen opada, a nieco większe akcenty pojawiają się od kilku dni już po zwyżce.

Dodatkowo popyt mierzy się z oporem z dołków jeszcze z drugiej połowy listopada 2022 r. +/- 61,5 zł. Jeśli słabość zostanie potwierdzona, to można spodziewać się spadku cen.

Z uwagi na pewną stromość tego układu niełatwo będzie o negację go przez wybicie górą. Prędzej osłabionego wybicia dołem.

Kluczowe wsparcie jest pod poziomem 55 zł.

Kliny na KGHM i Orlen: co dalej?

Mimo pewnych różnic słabość popytu/zaangażowanie podaży przyczynią się do zakończenia ostatnich wzrostów cena akcji obu walorów. W tym wypadku celami nr 1 będą ubiegłoroczne dołki.

Ostatecznie to rynek da odpowiedź, czy typowane Kliny mają rację bytu. Mogą w końcu pojawić się nowe warianty, o których dziś jeszcze nic nie wiemy.

Dziś więc zwróciłem uwagę na KGH i PKN ze strony krótkoterminowej. Czasem rozstrzygnięcie może pojawić się naprawdę szybko.

Podobne posty

4 Komentarze

  1. Trzeba przyznać, że ten tydzień to mocne zwroty akcji na KGHM, wczoraj w końcu spora świeca spadkowa po wyższym starcie. Dziś jakby nigdy nic równie duży biały prostokąt.

      1. Ja dokupiłem jeszcze tego certyfikaty na spadek, jest jeszcze lepsza cena. Do dołków daleko, więc zysk jeszcze większy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *