Allegro w Kanale: kiedy wybicie?
||

Allegro w Kanale: kiedy wybicie?

Kurs Allegro w Kanale spadkowym porusza się w zasadzie od swojego debiutu z jesieni 2020 r. Dzięki styczniowi br. zalicza najwyższy poziom od kwietnia ubiegłego roku, choć pojawiły się drobne problemy. Czy Bykom wystarczy sił do wybicia układu górą? Wiemy też, że jeden konkurent wycofuje się z polskiego rynku. To poniekąd dobra informacja dla spółki. Czy to wykorzysta?

Tematyka analizy ruchu Allegro w Kanale:
a) informacje
b) czy pojawi się oRGR?
c) strata finansowa za 2022 r.?

Allegro w Kanale: prezentacja

Ticker: ALE

Podstawowy indeks: WIG20

Profil działalności: operator platformy handlowej online, porównywarki cenowej oraz oraz serwisu biletowego o charakterze rozrywkowym, kulturalnym, rodzinnym i sportowym

Instrumenty na GPW
a) akcje
b) kontrakty na akcje (FALE)
c) produkty strukturyzowane
d) inne w zależności od biura/platformy

Allegro w Kanale: czy to wreszcie TO?

W ostatnich miesiącach cena akcji wzrosła momentami o 50%:

Allegro - styczeń 2023

Mimo akumulacyjnej świecy z października 2022 r. wciąż na następnych układach pojawiają się górne cienie. Obecnie jest podobnie, choć do końca miesiąca pozostało jeszcze kilka dni. Nawet mniejszy korpus niż obecnie byłby problematyczny dla utrzymania zwyżki.

Czy Byki potrzebują zgromadzić dodatkowe paliwo? W tym scenariuszu cofnięcie nawet nie chodzi o zaliczenie tegorocznych dołków. Nieco krótsze umożliwiłoby nawet budowę wzrostowego układu oRGR z wyczerpaniem podaży.

Górna granica Kanału schodzi co raz niżej. Obecnie jest na ok. 35 zł. Samo wzmocnienie popytu w jakiejkolwiek formie byłoby przydatne pod kątem wybicia z układu górą.

Zasadnicze wsparcie w tym interwale to dołek historyczny +/- 20 zł. Jest to stosunkowo świeży element, ale podkreślony został zachowaniem kursu, wolumenu oraz odbiciem w górę.

Plusy: akumulacja przed zwyżką

Minusy: czy to już na pewno TA zwyżka?

Allegro w Kanale: i tak słabsze wyniki

3Q 2022 r. był o tyle trudny finansowo, że trudno będzie osiągnąć formalnie zysk netto za ubiegły sezon. Na razie firma zalicza ponad 2 mld straty. Jest to wprawdzie także efekt jednorazowego obniżenia wartości inwestycji w Grupę Mall. Tym niemniej i bez tego sytuacja jest słabsza niż w analogicznym okresie z 2021 r. Raport roczny pojawi się 30 marca.

Wskaźnikowo jest na razie słabo:
a) C/Z: formalnie brak przez straty
b) C/Wk: 3,47 – przerośnięte, choć czy w tej branży ten wskaźnik ma istotne znaczenie?

Znamy już daty publikacji pozostałych raportów finansowych za:
a) 1Q – 25 maja
b) I półrocze – 28 września
c) 3Q – 16 listopada

Teoretycznie skoro jeden konkurent ubył, to powinno być to pozytywne dla Allegro. Czy spółka i jak wykorzysta to w czasie?

Na razie firma nie dzieliła się jeszcze zyskiem.

Teoretycznie ubycie jednego konkurenta byłoby czynnikiem pozytywnie wpływającym na los ALE. Zobaczymy jak spółka wykorzysta to w czasie.

W stosunkowo krótkiej historii notowań spółka nie dzieliła się jeszcze zyskiem.

Przez potencjalną stratę trudno będzie liczyć na dywidendę za 2022 r.

Plusy: formalnie brak

Minusy: słabsze i tak wyniki, wskaźniki i brak dywidendy

Allegro w Kanale: co po?

Sporo zależy od ostatnich sesji stycznia. W końcu chodzi o poprawienie jakości i pokazanie, że to już TA zwyżka. Wiemy, że dołek był podkreślony działaniami popytu, ale jak widać może przydać się coś dodatkowego.

W długim terminie trudno będzie o hossę bez poprawy wyników finansowych. Wprawdzie te przez kilka lat rosły, ale okazały się niewystarczające, skoro już po debiucie kurs akcji zaliczył znaczne spadki.

Inwestycje giełdowe w akcje tego waloru przy poprawie pewnych elementów mogą okazać się zyskowne.

A jak Ty oceniasz zachowanie Allegro w Kanale?

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *