Czy poniedziałkowy wystrzał na CCC jest pułapką?
||

Czy poniedziałkowy wystrzał na CCC jest pułapką?

W poniedziałkową sesję wystrzał na CCC doprowadził do osiągnięcia spektakularnego jak na ten walor wyniku +16,49%. Czy to zakończy na dobre miesięczny ogólny marazm w zachowaniu cen akcji? A może są jakieś słabe strony obecnego ruchu?

Generalnie ostatnie półrocze to ogólny wzrost cen akcji:

CCC - wykres tygodniowy - 17.04.24

Zapewne pewnym rozczarowaniem mogło być stosunkowo słabe wykorzystanie tzw. Chorągiewki na wzrost budowanej na przełomie lat 2023/2024. Zwyżka nastąpiła, ale zarówno w czasie jak i osiągu była słabsza od poprzedniej.

Generalnie marzec to cofnięcie, które mogło mieć korekcyjny charakter. Przy okazji pozwoliło sprawdzić, czy +/- 66 zł działa jako wsparcie.

Sam wystrzał jednego dnia o prawie 16,5% jest zagadkowy. Nie pojawiła się np. żadna informacja fundamentalna – czy to o świetnej umowie itp. itd., która uzasadniałaby taką euforię. A przynajmniej nic mi na ten temat nie wiadomo.

O tym tygodniu wiemy już, że będzie rekordowy wolumen przynajmniej od kwietnia ubiegłego roku. Choć na niepokazanym tu dziennym widać pojawiającą się podaż powyżej 80 zł.

Kurs sprawdza przy okazji zasadność tego, czy zamiast Trendu wzrostowego mamy raczej Klina w sensie pułapki przed spadkiem.

Stosunkowo niedaleko jak na maksymalną cenę z tego tygodnia jest dołek z marca 2021 r. Nie sprawdził się w ogóle jako wsparcie w początkach 2022 r. Jednak rozmiar cienia górnego aktualnej świecy może sugerować potencjalny opór.

Na pewno dla popytu w dłuższym terminie wiązałoby się to z koniecznością przebicia, ale i zakwestionowania wskazań ewentualnego Klina.

Zobaczymy czy RSI ma jakieś znaczenie. W ostatnim półroczu tłamsiło lokalnie wzrost i uzasadniało próby cofnięcia – nawet jeśli w stosunkowo płaskiej formie.

Nawet przy jakimś negatywnym scenariuszu i potwierdzeniu Klina większy spadek ceny nie musi nastąpić od razu. Sporo jednak będzie zależało od tego jak spiszą się Byki przy ewentualnych atakach w górę.

Jestem ciekaw Twojej opinii o tym co oznacza faktycznie wystrzał na CCC.


Podobne posty

2 Komentarze

  1. Za CCC przemawiają bardzo dobre wyniki finansowe, co stanowi znaczącą różnicę w stosunku do poprzednich kwartałów. Ja kupiłem CCC ponad rok temu za 42 PLN i trzymam przynajmniej do poziomu 126 PLN – wcześniejszych, lokalnych oporów. Generalnie za firmami takimi jak CCC czy PEPCO przemawia też większy optymizm konsumentów i pobudzenie handlu detalicznego.

    1. CCC – tu sobie niestety musiałem odpuścić odkupienie akcji krótkoterminowo (pod ruch na zaznaczone kreski). Pierwsza godzina sesji już była wystrzałem, więc bez PKC sam bym tego nie kupił, nie mówiąc o wysyłce info po x% wzroście. ;(
      Wczoraj spokojniejsze podejście kursu i na małym jak na ostatnie sesje wolumenie. Okaże się czy ponad mniej więcej 83 zł jest jeszcze podaż i ile tego będzie.

      Pepco – obserwuję ostatnie sesje czy tam buduje się lokalnie mały oRGR przydatny pod większy wariant wzrostowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *