Spółka Wittchen przy szczytach
|

Spółka Wittchen przy szczytach

Jesienią ponownie widać kurs spółki Wittchen przy szczytach historycznych ustanowionych w zeszłym roku. To efekt wykorzystania podwójnego wsparcia. Wiemy, że raport za III kwartał pojawi się jeszcze w listopadzie. Po pierwszym półroczu wynik zeszłoroczny to wyzwanie, ale… Dziś pierwszy raz na Blogu analiza tego waloru.

Tematyka analizy zachowań kursu Wittchen przy szczytach:
a) krótka prezentacja
b) okazja na nowy rekord cenowy
c) 24 listopada wyniki

Wittchen przy szczytach: informacje

Skrót: WTN

Główny indeks: WIG

Działalność: sprzedaż i marketing luksusowych dodatków m.in. produktów skórzanych

Dostępne instrumenty finansowe:
a) akcje
b) inne w zależności od biura/platformy

Wittchen przy szczytach: test oporów

Szczyt +/- 20 zł był już w tym tygodniu testowany:

Wittchen - wykres miesięczny - listopad 2022

Kwestią zasadniczą jest to, czy zwyżka to pułapka na Byki, czy powrót do hossy. W pierwszym przypadku jest możliwy tzw. Podwójny szczyt, ale… Problemem byłaby z pewnością dystrybucja z wykorzystaniem najbliższego oporu.

Przydałaby się lepsza płynność, ale także sygnały z krótszych interwałów. Główni udziałowcy mają prawie 75,5% akcji, co tłumaczy generalnie niezbyt wysokie wolumeny.

Podwójne wsparcie występuje jeszcze na ok. 14 zł. „Jeszcze”, gdyż Trend od dołków z 2020 r. wznosi się w górę. Póki co skutecznie hamował podaż.

Plusy: dobra kondycja jesienią

Minusy: mimo wszystko spore skupienie akcji przez głównych udziałowców

Wittchen przy szczytach: zeszły sezon rekordowy, więc…

Zeszły rok był rekordowy pod kątem zysku netto (42,238 mln zł). Po I półroczu 2022 r. spółka zarobiła na czysto dopiero nieco ponad 16 mln. Władze firmy szacują, że w 3Q był m.in. wzrost przychodów o 48% w stosunku do analogicznego okresu zeszłego roku. Więcej jednak dowiemy się 24 listopada, kiedy pojawi się raport kwartalny.

Póki co wskaźniki prezentują się tak:
a) C/Z: 7,03 – atrakcyjne
b) C/Wk: 2,18 – mogłoby się wychłodzić

Po dwuletniej przerwie spółka korzystając ze świetnych wyników wypłaciła dywidendę i to rekordową. Czy i za ten sezon inwestorzy zobaczą pieniążki na kontach? Bez skoku zysków w pozostałych kwartałach trudno będzie o 3,03 zł/akcję, ale i tak trzeba poczekać na stosowne komunikaty. Zwykle Walne odbywa się w maju, a wypłata następuje późną wiosną.

Plusy: C/Z, powrót do dywidendy

Minusy: C/Wk

Podsumowanie: Wittchen przy szczytach

Wynik ubiegłoroczny może być trudny do osiągnięcia, czy nawet pobicia. Ciekawi więc, czy ten ostatni wzrost i prawie test szczytów sygnalizuje lepsze wyniki w II półroczu?

Czy pojawią się sygnały na większy Podwójny szczyt i czy więc atak popytu jest tylko pułapką? Przekonamy się w czasie i zobaczymy co wykiełkuje w najbliższym czasie.

A jak wg Ciebie zachowa się kurs Wittchen przy zeszłorocznych szczytach? Jeśli chcesz o coś zapytać lub wymienić uwagi, to zostaw komentarz.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *