Kurs EURUSD przy +/- 1,08 i to od miesięcy

Kurs EURUSD przy +/- 1,08 i to od miesięcy

Kurs EURUSD przy +/- 1,08 to pewna średnia ponad rocznych zachowań cenowych najważniejszej pary walutowej świata. Nawet ten rok nie wyróżnia się póki co niczym specjalnym pod tym kątem. Kiedy nastąpi w końcu konkretne wybicie?

Niezbyt wyrazisty w ujęciu miesięcznym RGR mógł doprowadzić do najsilniejszego od niemal 1,5 roku spadku europejskiej waluty względem amerykańskiego Dolara:

EURUSD - wykres miesięczny - marzec 2024

Luty w zasadzie tylko potwierdził nijakość wspomnianych na wstępie zachowań.

Pierwsza dekada marca to na razie kształtowanie się białej świecy, ale do końca miesiąca jest jeszcze daleko. Nic więc nie jest przesądzone.

W dłuższym terminie kurs musi wybić albo:
a) opór +/- 1,115
b) wsparcie +/- 1,05

Sytuacja nie potrwa wiecznie, ale…

EURUSD - wykres dzienny - marzec 2024

W ujęciu dziennym kurs wybił w III dekadzie lokalny Kanał spadkowy. Dzięki temu Byki zaliczają krótkoterminowo najsilniejszy w tym roku wzrost.

Pytanie czy nie będzie on pewną pułapką pod prawe ramię RGR (lewe to przełom listopada i grudnia). Jeśli tak, to Niedźwiedzie zyskają okazję do rehabilitacji.

To jednak ujęcie krótkoterminowe. Same odwiedziny czy to wspomnianych z długoterminowego ujęcia oporu, czy wsparcia niewiele musi zmienić w kwestii tego jak zachowa się kurs EURUSD.

O pewnym marazmie na lokalnym dla nas USDPLN wspominałem w niedawnym raporcie miesięcznym. Jednak w dziś omówionym przypadku czekamy na większe ożywienie od kilkunastu miesięcy.

Zdarza mi się inwestować na rynku Forex, jednak jest to działanie czysto prywatne. Trudno jednak nie wspomnieć od czasu do czasu o sytuacji np. na najważniejszej parze walutowej świata.

A który kierunek wybicia obstawiają moi Czytelnicy? Podyskutujmy w komentarzach.


Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *