Kernel i Astarta wystrzeliły
|||

Kernel i Astarta wystrzeliły

Kursy spółek Kernel i Astarta wystrzeliły w ostatnich dniach, czym ożywiają dość nijaką ostatnio GPW (patrząc po indeksach). Patrząc na wykresy dzienne nie było to żadnym nowum w tym roku, ale też czy aktualny wzrost był sygnalizowany na wykresie?

Z pewnością początek wojny mocno ożywił kursy obu po jakimś spadku. Dodatkowo wolumen transakcji na tych spółkach był iście rekordowy w stosunkowo krótkim czasie.

1) Kernel

Kernel - wykres dzienny - lipiec 2022

2) Astarta

Astarta - wykres dzienny - lipiec 2022

Wakacyjne lokalne dołki nie zostały jakoś podkreślone popytowymi świecami z wolumenem, więc zabrakło czystych technicznych sygnałów kupna.

Skąd te ożywienie?

Turcja ogłosiła, że na finiszu są rozmowy, które umożliwią eksport zboża z Ukrainy przez Morze Czarne. Tak się akuart składa, że obie spółki są w branży spożywczej, stąd informacja ogłoszenie podziałało jak sprężyna.

Pojawiła się też informacja, że zboże jest już eksportowane przez port rzeczny na Dunaju przez ujście Bystre.

Bywa czasem tak, że pojawi się ruch bez optymalnej sygnalizacji przed. Katalizatorem może być natomiast informacja fundamentalna. W warunkach wojennych tego typu informacja może mieć pozytywny wydźwięk.

Chociaż mniej więcej w połowie maja pojawił się kilkudniowy wyskok i nie zmieniło to nic, skoro kursy pogłębiły lokalne wiosenne dołki. Zobaczymy więc, czy doniesienia medialne zostaną potwierdzone i ostatni wystrzał przerodzi się w coś trwalszego.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *