Grupa Kęty w WIG20: co się zmieniło?
||

Grupa Kęty w WIG20: co się zmieniło?

Od zatwierdzonej fuzji Lotosu z Orlenem to Grupa Kęty w WIG20 zajęła miejsce LTS. Sam kurs od zeszłorocznych szczytów porusza się prawdopodobnie w jakiejś formie konsolidacji. Z jednej strony próby zejścia pod poziom 500 zł nie były zbyt trwałe. Z drugiej i w tym roku formalnie 645 zł nadal jest oporem. A z ciekawostek – czy zyski z 2Q zapowiadają rekordowy sezon?

Tematyka analizy Grupy Kęty w WIG20:
a) podstawowe informacje
b) przewaga popytu?
c) ponad 246 mln zł netto na plusie

Grupa Kęty w WIG20: prezentacja

Symbol: KTY

Podstawowy rynek: indeks WIG20 zamiast wycofanego Lotosu

Profil: produkcja profili i komponentów aluminiowych, projektowania i produkcji systemów architektonicznych oraz zewnętrznych rolet aluminiowych. Zajmuje się także produkcją opakowań giętkich, usługami budowlano-montażowych w zakresie fasad aluminiowych oraz produkcją akcesoriów do montażu okien i drzwi.

Instrumenty na GPW dla inwestorów:
a) akcje
b) produkty strukturyzowane
c) inne w zależności od biura/platformy

Grupa Kęty w WIG20: konsolidacja i…

Formalnie 500 zł nie jest jeszcze wsparciem długoterminowym, choć są próby odbicia:

Grupa Kęty - wykres miesięczny - sierpień 2022

Ten rok jest wyrównany dla podaży i popytu. Fakt faktem ostatnie kilka świec ma cienie dolne i podnoszą się wolumeny, co sprzyjałoby Bykom. Nie do końca wiadomo na ile wynikają z przetasowań w składzie WIG20. Kapitał funduszy, czy ETF na spółki z tego indeksu jest większy niż na mWIG40, stąd muszą kupić akcje, jeśli chcą naśladować zachowania rynku.

W latach 2017 – 2019 był już podobny okres, który ostatecznie zakończył się ruchem w górę. Niczego nie przesądzamy, choć jak wspomniałem świece i wolumeny sprzyjają Bykom.

Kurs powyżej 6xx zł nie był, stąd nowe opory będą dopiero tworzone. Natomiast najbliższe wsparcie jest dopiero na +/- 280 zł.

Plusy: konsolidacja, choć z przewagą popytu

Minusy: brak czegoś poważnego

Grupa Kęty w WIG20: II rata do wypłaty

Rekord zysków w II kwartale po i tak świetnym I kwartale to spore osiągnięcie, choć zawsze można mierzyć wyżej. Tym niemniej „to już było”, a poza tym mamy pewien zastój w cenie akcji, a trudne warunki ogólne na rynku nie pomagają Bykom.

Na dzień dzisiejszy w kwestii publikacji następnych raportów wiemy, że:
a) raport za III kwartał – 19 października
b) szacunkowe wyniki za IV kwartał – 13 grudnia

Jak prezentują się na dziś podstawowe wskaźniki?
a) C/Z: 7,69 – atrakcyjny
b) C/Wk: 3,33 – przerost

Spółka rokrocznie wypłaca dywidendę. Od 2015 r. pieniądze trafiają na konta akcjonariuszy w II ratach. W tym roku 34,92 zł/akcję z łącznie 52,37 zł/akcję wpadnie 11 października. Akurat nie można już kupić akcji pod tę okoliczność.

Plusy: C/Z, regularna dywidenda

Minusy: brak czegoś poważnego, choć rekord zysków stawia wymagania na przyszłe kwartały

Grupa Kęty w WIG20: podsumowanie

Konsolidacje są męczące, choć ta na Kętach na pierwszy rzut oka sprzyja popytowi. Przy tak wysokiej cenie za akcje trudno o tańsze inwestycje giełdowe.

Następne kwartały finansowo nie muszą być tak udane jak pierwsze półrocze. Stąd też podaż nie jest bez szans. Jeśli jednak okres do końca tego roku dopisze, to niewykluczona będzie jeszcze wyższa dywidenda niż w tym roku.

Czytelniku, jak oceniasz aktualną sytuację Grupy Kęty w WIG20?

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *