Dywidendy w marcu 2024 r. z GPW i New Connect
|

Dywidendy w marcu 2024 r. z GPW i New Connect

Na stan z początku nowego miesiąca trudno mówić o bogactwie propozycji pod dywidendy w marcu 2024 r. Generalnie dopiero rozkręca się sezon publikacji raportów rocznych, więc na stosowne informacje trzeba jeszcze zaczekać.

Tematyka wpisu o marcowych dywidendach, czyli:
a) kto?
b) ile?
c) kiedy?

Uwaga: ten wpis dotyczy walorów z:
a) GPW
b) New Connect.

Konkrety w temacie dywidendy w marcu 2024 r.

Na dzień dzisiejszy to kwestia dotycząca raptem 2 spółek:

Dywidendy w marcu 2024 r.

Wg kolejności alfabetycznej:

a) AB SA – spółka chce wypłacić dywidendę za rok obrotowy 2022/2023. Rzadko kiedy robi to tak późno. Zwykle np. Walne pod tym kątem odbywa się jeszcze w grudniu. Tym razem to 6 marca.

b) Synektik – również dotyczy to roku obrotowego 2022/2023. Tym niemniej jest już za późno na zakup akcji, które trzeba było nabyć jeszcze w lutym.

Omówione dywidendy na pierwszy rzut oka nie są atrakcyjne (ok. 2,5%). Jednak faktyczna tzw. stopa zwrotu zależy od tego kiedy ktoś nabył akcje. Może być większa albo mniejsza od tej z tabelki, która przedstawia aktualną wartość „gdybyś jeszcze nie miał akcji”.

Pozostałe informacje w temacie dywidendy w marcu 2024 r.

W kilku niepokazanych dziś wypadkach nie znamy jeszcze daty Walnego.

Wraz z rozkręceniem się publikacji wyników w oparciu o rok obrotowy zgodny z rokiem kalendarzowym pojawi się co raz więcej propozycji. Być może jeszcze z decyzjami, które zapadną w marcu.

Od czasu do czasu przedstawiciele władz spółek składają np. w mediach luźne zapowiedzi dywidendowe. Nie jest to jeszcze nic wiążącego.

Może być jednak i taka sytuacja, że firma mimo osiągniętego zysku nie chce podzielić się nim z akcjonariuszami. Wynika to z różnych przyczyn np. braku takiej polityki, większych inwestycji w spółkę itp.

A czy interesują Cię jakieś firmy dywidendowe na marzec? Zostaw komentarz.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *