2 razy Kanał wzrostowy na GPW
Przypomnę, że kurs od połowy 2016 r. porusza się w szerokim Kanale wzrostowym:
Dodatkowo od jesieni 2022 r. odbicie od dolnej granicy mogło przyjąć postać węższego, ale bardziej stromego dodatkowego Kanału.
Grudzień ostatecznie zakończył się wybiciem szczytów z lat 2020-2021 +/- 40,7 zł. Dzięki temu opór zmienił się w wsparcie, które już w styczniu zostało skutecznie obronione.
Jednak jeszcze od końca ubiegłego roku coś hamuje wzrost. Cena akcji ruszyła nawet na poziom 45 zł, ale przy okazji:
a) bez powodzenia, a więc jako opór traktuje górną granicę szerokiego Kanału
b) jeśli w styczniu korpus nie wzrośnie w górę, to potwierdzi się wariant z drugim Kanałem
Obie górne granice każdego miesiąca co miesiąc wznoszą się, a więc oba opory zmieniają swoje formalne umiejscowienie. Daje to popytowi ciągle okazję do prób kontynuacji ruchu. Pytanie czy nie będzie przypominał wymęczonego charakteru z przełomu lat 2020-2021, a więc zwyżki na siłę np. świec z górnymi cieniami. To zaś rodziłoby ryzyko najsilniejszej od prawie 1,5 roku kontry Niedźwiedzi, a więc:
a) Kanał wzrostowy na GPW nr 2 zostałby wybity dołem
b) pojawiłoby się ryzyko cofnięcia na dolną granicę Kanału 1, która dziś jest na ok. 31 zł
Czas pokaże.
Różne przypadki dotyczące walorów z WIG20 (łącznie 9) omawiałem w poniedziałkowym video. Spółka dziś omawiana jest akurat z mWIG40.
Przypominam, że dostępny jest pełny aktualny podręcznik o formacji Kanału i można go pobrać wg klucza:
a) Abonenci z działu „Podręczniki” części edukacyjnej Strefy Abonenta – obecną wersję plus przyszłe aktualizacja
b) do końca niedzieli 28 stycznia Czytelnicy Bloga w Strefie Blogowicza – hasło dostępu w biuletynie wysłanym ok. 8:00 dziś tj. 25 stycznia
c) a jeśli nie jesteś jeszcze np. Czytelnikiem Bloga, to zdążysz pobrać pdf, o ile zapiszesz się przez poniższy formularzu na Listę Czytelników Bloga. W wiadomości powitalnej otrzymasz odpowiedni link i hasło dostępu.