Strategia inwestycyjna na kwiecień 2024 r.
Dla WIG szczególnie owocny był luty:
A jak pokazują dolne cienie zarówno styczeń jak i marzec to konieczność ratowania się przed cofnięciami.
Z jednej strony zwyżka od jesieni 2022 r. następuje prawdopodobnie w ramach Kanału wzrostowego.
Z drugiej strony brak cofnięcie na dolną granicę oznacza, że mimo iż górna granica robi co miesiąc miejsce, to jednak w pewien sposób hamuje wzrost, choć np. w kwietniu nie przeszkadza to próbie osiągnięcia nowego rekordu.
Na pierwszy rzut oka z tego interwału problemem jest wysokie RSI, które w latach 2011, 2017, czy 2021 zbiegło się z lokalnymi szczytami. A nawet w 2013 r. wyraźnie wyhamowało Byki.
Sama korekta w ramach Kanału nie byłaby problemem.
Ze wskaźnikiem C/Z dla WIG jest ten problem że tu górki wskaźnika opadają, jakby to właśnie względna atrakcyjność C/Z była co raz większym problemem:
Na pierwszy rzut oka jest przecież wszystko okay, skoro dziś C/Z jest atrakcyjne na tle poziomów sprzed 3 lat, a WIG jest wyżej to wyniki spółek prezentują się dobrze
Ot niełatwo posługiwać się tym wskaźnikiem.
C/Wk jest najwyżej od 3 lat, i jak na ostatnie 15 lat wysoko, ale nie stanowi to problemu w pobijaniu tym razem kolejnych rekordów przez WIG:
Choć czy C/Wk samo z siebie jest wysokie, skoro do szczytów z 2007 r. jeszcze mu daleko?
Jednak od 2009 do 2021 r. był to okres pewnej przydatności, nawet jeśli górki wskaźnika nie były zbyt wysoko same z siebie, ale jednak wiązały się z mniejszymi większymi problemami WIG.
To tylko ogólna ocena Warszawskiego Indeksu Giełdowego. A jak wyglądałyby moje konkretne działania i w jakie spółki. Dostępny jest już plan działania w wersji na kwiecień 2024 r.