Co pokażą indeksy GPW w sierpniu 2023 r.?

Co pokażą indeksy GPW w sierpniu 2023 r.?

Wprawdzie została jeszcze ostatnia sesja lipca, ale możemy zastanowić się już co czeka indeksy GPW w sierpniu 2023 r. Pierwsza połowa wakacji była ogólnie udana. Jakie są kluczowe wyzwania na drugą?

Komentarz o indeksach GPW w sierpniu:
a) WIG20
b) USDPLN
c) mWIG40
d) sWIG80

Video dostępne od 31 lipca ok. 8:00:

Badanie – weź udział

Czyli:

0:48 – indeks WIG20

a) wykres miesięczny: sukces jak w czerwcu
b) wykres tygodniowy: czy pojawi się Klin na spadek?
c) wykres dzienny: zwyżka na siłę
d) nadal atrakcyjne C/Z
e) C/Wk mimo wychłodzenia co raz wyżej

3:29 – USDPLN

a) wykres miesięczny: atak na podwójne wsparcie
b) wykres tygodniowy: a nawet potrójne
c) wykres dzienny: reakcja na działania FED i EBC

6:04 – indeks mWIG40

a) wykres miesięczny: dynamiczne wakacje
b) wykres tygodniowy: Kanał wzrostowy?
c) wykres dzienny: paraboliczny wzrost
d) raporty nie wychłodziły C/Z
e) C/Wk rekordowe od 14 lat

8:45 – indeks sWIG80

a) wykres miesięczny: poprawa rekordu historycznego, ale nijaka świeca
b) wykres tygodniowy: wzrost (jeszcze?) w Kanale
c) wykres dzienny: czy uda się obrona wsparć?
d) nadal C/Z nie jest problemem
e) C/Wk rekordowo wysoki od 14 lat

11:58 – podsumowanie

Czyli czy w sierpniu:
a) indeksy nadal będą zwyżkować?
b) USDPLN nie tylko obroni wsparcie?

Jestem ciekaw jak wg Ciebie spiszą się indeksy GPW w sierpniu 2023 r.

Podobne posty

7 Komentarzy

 1. Witam.
  Panie Michale mam wiele złych emocji związanych z tym portalem. Liczyłem że będzie Pan wyszukiwał spółki które są w trędzie wzrostowym i informował o wejściu i wyjściu z danej spółki . Na dzień dzisiejszy Pan tylko próbuje udowadniać że zaraz będą spadki . Gdybym nie miał doświadczenia to byłbym w plecy licząc od roku na spadki , dalej sam wyszukuję perełki i w nie inwestuję . Gdy wskazałem spólki godne zainteresowania to zostały wypunktowane dlaczego w nie nie inwestować a ONE DALEJ ROSNĄ . MDG od mojego ostatniego wpisu poszedł w górę o 50%.
  Proszę o informację jak mogę dostać zwrot abonamentu !!!

  1. Witam,

   Warunki przecież można sprawdzić w Sklepie, gdzie przy opisach Abonamentu jest napisane jaka jest gwarancja:

   https://mb-ig.pl/produkt/abonament-mb-ig

   Zacytuję opis:
   „Do wyboru masz abonamenty na:
   a) 3 miesiące z Gwarancją Satysfakcji 30 dni
   b) 6 miesięcy z Gwarancją Satysfakcji 45 dni
   c) 1 rok z Gwarancją Satysfakcji 60 dni
   d) 2 lata z Gwarancją Satysfakcji 90 dni”

   lub zapytać na maila we własnej indywidualnej sprawie.

   A starzy Klienci dostają ode mnie atrakcyjne rabaty cenowe.

   Poza tym na specjalnym wątku forum w „Co dalej” opisałem pewien wariant z USDPLN itp. Czy został spełniony? Na razie jesteśmy od paru tygodni przy kluczowym punkcie i czekam na potwierdzenie albo jego negację.

   Sam indeks złotego nadal w konsolidacji od paru tygodni, raz bez powodzenia idzie w górę, raz w dół, w ostatnich dniach próbuje w górę. Nie zgaduję jak to się skończy. Jak się skończy to prędzej będzie wiadomo jakie są opcje.

   Na MDG zastanawiałem się czy przebije „z marszu” kluczowy opór długoterminowy i że korekta nie zaszkodziłaby, a nie że nie ma sensu inwestować jak się ma wcześniej otwartą pozycję.

   Obserwując ostatnie sesje i ogólnie co raz większy przyrost dynamiki od kwietnia zwracałbym uwage, czy wzrost kursu nie przyjmuje postaci paraboli w krótszych interwałach.

   A co do drugiej spółki:

   https://mb-ig.pl/wp-content/uploads/2023/08/2spolka.png

   Jest przy nierównych nieco górkach, ale przyjmuję, że atakuje opór z nimi związany. Czy przebije trwalej? Nie wiem, bo nie ja o tym decyduję.

   W związku z wielotygodniową jakością ruchu również się zastanawiałem czy nie lepsza będzie korekta pod wzmocnienie. Korekta nie oznacza przecież załamania.

   1. I tak nie odpowiedział Pan na najważniejsze pytanie dlaczego Pan nie zarabia ani nie przedstawia
    spółek wartych zainwestowania . Zafiksował się Pan na spadki . Pytanie ilu klientów idzie za panem i teraz jest w plecy .

    1. Przecież publikuję systematycznie różne video (analizę weekendową dla Abonentów, co miesięczny przegląd na YT), artykuły itp. w których przedstawiam moją ocenę sytuacji z uzasadnieniem.

     Przypomniałem też o warunku na forum dla Abonentów w wątku pt. „Co dalej”.

     Wczoraj rano na koncie na Facebooku znowu zwróciłem uwagę na to:

     https://www.facebook.com/photo?fbid=221741027522644&set=a.138495022513912

     Swoją drogą ostatni wspomniałem o słabości sWIG80 w zeszłopiątkowej analizie weekendowej. Ale nie gadam o tym co tydzień.

     Od jesieni 2022 r. pokaz siły sWIG80 był widoczny tylko w połowie marca, gdy WIG20 się cofał. W normalnej hossie to sWIG80 biłby wynik WIG20 z racji mniejszej płynności i łatwiejszego podbijania cen na tym rynku. Mija 10 miesięcy i tego ogólnie nie widać. A zwłaszcza od połowy kwietnia br.

     A w podręcznikach pisałem i dałem x przykładów z różnych lat czym się zwykle kończy tzw. słabość relatywna sWIG80 do WIG20. Większym cofnięciem obu. Tyle że słabość relatywna nie powie kiedy dokładnie i z jakiego poziomu to będzie.

     W dodatku zarzucił mi Pan publicznie wypunktowanie dlaczego nie inwestować w dane walory, a nawet nie raczył Pan skomentować mojej odpowiedzi. A skoro to publicznie zostało zrobione, to niech sobie inni zgadują czy może coś było na rzeczy, nie? Sam się chętnie dowiem skąd te zarzuty.

     A ostatnie analizy z lipca dotyczące obu walorów są nieusunięte, a jeden trafił do planu ver. sierpień z zamiarem kupna przeze mnie przy określonych warunkach np. większej korekcie przed wybiciem ważnego długoterminowo oporu. Czy pojawi się inny wariant? Nie wiem tego teraz. Kurs na dziś jest nad oporem, choć jestem ciekaw czy tak będzie na koniec miesiąca.

     Sam nie wiem ilu klientów mnie kopiuje, bo nie jestem doradcą inwestycyjnym i nie pytam o takie rzeczy, o które pytają doradcy.

     Piszę co ja robię na rynku i dlaczego. Każdy Klient ma wgląd w moje plany, uzasadnienie, działania – moje, a nie innych Klientów, chyba że sami podzielą się informacją o swoich działaniach.

     Jak ktoś sam od siebie nie napisze, że mnie kopiuje, to ja tego nawet nie wiem. Gdybym o to pytał Klientów czy mnie kopiują, to np. UKNF miałby podstawy do sprawdzenia mnie czym faktycznie się zajmuję i czy nie łamię przez to jakiegoś przepisu.

     Poza tym nie decyduję za nikogo kto co kupuje. Nie jestem doradcą inwestycyjnym, ani też np. maklerem. Sam nie znam odpowiedzi na to pytanie.

     PS: Nie jestem nigdy stratny na niczym czego nie sprzedałem ze stratą. Tak samo nie zarabiam póki nie sprzedałem z zyskiem. Jak wszyscy inwestorzy zresztą.

    2. Uważam, że jesteśmy w kluczowym punkcie, choć jak się patrzy od paru tygodni to powiedział dobrze inny Klient „trwa przeciąganie liny”. Czekam na wyjaśnienia z rynku, czy jest sens nastawić się na spadek, czy zmienić ostatecznie optykę. Tu chodzi o pewne potwierdzenie na długi termin w szerokim zakresie.
     Indeks złotego jest od czerwca w konsolidacji.
     sWIG80 od połowy kwietnia zachowuje się co najmniej podejrzanie względem WIG20, a sam jest przy oporze długoterminowym
     USDPLN od paru tygodni jest nad kilkoma wsparciami.
     WIG20USD pod D z AB=CD.

 2. Mnie najbardziej interesuje to czy kilkumiesięczna słabość sWIG80 w stosunku do WIG20 przełoży się w końcu na większe cofnięcie. Sporo gotówki mam do wykorzystania 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *