Czy 370 zł to szczyt dla Dino?
||

Czy 370 zł to szczyt dla Dino?

Czy poziom +/- 370 zł to trwały szczyt dla Dino? Pierwszy raz w 5-letniej historii notowań tej spółki trafił się poziom, który od dłuższego czasu blokuje pochód popytu. Czy ostrzeżenie z sierpni zakończy się jeszcze silniejszym cofnięciem kursu niż dotychczas? Dlaczego?

Tematyka analizy znaczenia szczytu dla Dino:
a) kilka informacji
b) układ na silny spadek, ale…
c) tradycja ze wskaźnikami podtrzymana

Szczyt dla Dino: informacje

Ticker: DNP

Główny indeks: WIG20

Profil: sieć supermarketów proximity

Dostępne instrumenty na GPW:
a) akcje
b) kontrakty (FDNP)
c) produkty strukturyzowane
d) inne w zależności od biura i platformy

Szczyt dla Dino: nawet Podwójny?

Tzw. przyspieszony Trend wzrostowy, który mógł wspierać Byki w zwycięskim pochodzi w tym roku został złamany, blokował próby odbicia, a nawet zakończył wakacyjny atak.

Dino - wykres miesięczny - październik 2022

Zmienił swoje właściwości z popytowych na podażowe, a dzięki dodatkowo:
a) oporowi z ubiegłorocznej górki
c) świecy z górnym cieniem i akcentem wolumenu
pomógł podaży w zmianie kierunku.

Spadek to próba realizacji układu tzw. Podwójnego szczytu. Kurs musi jednak wpierw dotrzeć do wsparcia +/- 240 zł, które od półtorej roku hamowało wcześniejsze ataki podaży. Samo potwierdzenie działania formacji zagraża 5-letniemu ogólnemu Trendowi wzrostowemu.

Z pewnością nawet jeśli spadek to tylko chwilowa okazja cenowa i wsparcia wytrzymają, to przydadzą się akcenty popytowe. Nawet spokojniejsze niż luty, czy marzec br.

Na razie każdy z ostatnich 3 miesięcy to hamowanie odbić popytu. To zaś daje Niedźwiedziom okazje do kontynuacji spadku.

Plusy: na razie nic poważnego

Minusy: czy nieudane ataki wyczerpią Byki?

Szczyt dla Dino: wskaźniki nadal do wychłodzenia

Z roku na rok wyniki finansowe są co raz lepsze np. wzrost zysku netto. I półrocze br. (ponad +460 mln zysku netto) było nawet lepsze niż analogicznie w 2021 r. Wyniki musiałyby być co najmniej tak dobre w dwóch pozostałych kwartałach, by udało się przebić ponad 805 mln zł netto za 2021 r.

Mimo cofnięcia kursu wskaźniki nadal są za wysokie:
a) C/Z: 31,29
b) C/Wk: 8,22

O III kwartale więcej dowiemy się 3 listopada. Raport roczny może zaś pojawić się w marcu.

Firma od początku notowań nie wypłaca dywidendy. Trudno powiedzieć jaki poziom zysków skłoniłby spółkę do podzielenia się częścią z nich z akcjonariuszami.

Plusy: szansa na kolejny rekord w wynikach, ale…

Minusy: wskaźniki nadal przerośnięte i co z wynikami w 2H?

Szczyt dla Dino: co dalej?

Generalnie lepsze wyniki i sytuacja fundamentalna spółki i tak nie nadążały za kursem od lat. W końcu podstawowe wskaźniki są notorycznie za wysokie. Jest więc szansa, że spadek cen akcji unormuje w końcu tę sytuację. Pomoże to wykorzystywać te elementy w przyszłych analizach.

Sam Podwójny szczyt nie jest obligatoryjny do realizacji, nawet przy początkowym spadku od II górki cenowej. W czasie okaże się czy Byki są gotowe na zakończenie spadku przy kluczowym w ostatnich latach wsparciu.

Przyglądam się temu walorowi pod kątem wykorzystania w przyszłości akcji w portfelu MB-IG. Na razie czekam czy kurs cofnie się na wspomniane wsparcie długoterminowe i co pokaże do tego czasu popyt.

A czy wg Ciebie szczyt dla Dino zostanie jeszcze poprawiony?

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *