Co pokaże niemiecka giełda w lutym?

Co pokaże niemiecka giełda w lutym?

Jak spisze się niemiecka giełda w lutym 2026 r.? W styczniu zarówno rynek dużych spółek jak i tych małych zaliczyły nawet nowe rekordy. Ale czy jest powód do świętowania?

Tematyka:
a) zmarnowany styczeń na DAX
b) SDAX na plus, ale przy oporze

Niemiecka giełda w lutym wg DAX

Tu akurat z uwagi na ciągłość wolumenu obserwujemy wykres kontraktów DY.F:

DAX DY.F - wykres miesięczny - luty 2026

Jeśli grudzień był obiecujący, to styczeń był co najmniej dziwny. Jak napisałem – kurs osiągnął nowy rekord. Tylko że cała świeca została zmarnowana i mamy spory górny cień.

Trudno brać już luty pod uwagę, skoro mamy zaledwie kilka sesji. Tyle co możemy powiedzieć to to, że popyt próbuje się zrehabilitować, ale czy podaż odpuszcza?

Niedźwiedzie od roku mają okazję np. przez przerośnięty RSI. Tyle że póki co nadal są w stanie co najwyżej zbijać bieżące ataki Byków.

Konsekwencją jest również brak możliwości określenia oporu nr 1. Umowne 25k punktów staną się nim formalnie przy wyraźnym cofnięciu.

Kurs jest nadal nad górną granicą wybitego przyspieszonego Kanału wzrostowego. Pytanie czy jest w stanie wygenerować się jakieś dłuższe niż 1 miesiąc odbicie jak w grudniu?

Niemiecka giełda w lutym wg SDAX

Niemiecki rynek małych akcji cierpiał o tyle, że od lipca do listopada spadał:

SDAX - wykres miesięczny - luty 2026

Tu niestety nie mamy wolumenu.

Akurat od dołka listopadowego kurs zaliczył efektowny Rajd św. Mikołaja i nie tylko. Pojawiły się nawet nowe szczyty.

Tyle że opór przy +/- 18k punktów daje o sobie znać. Sam górny cień styczniowej świecy o tym świadczy. Sam początek lutego również.

Teoretycznie jest tu możliwość Podwójnego szczytu na spadek. Choć oczywiście trudno obligatoryjnie o potwierdzenie takiego rozwiązania tylko dlatego, że indeks zatrzymał się przy oporze.

Podaży sprzyja nieco przerośnięte RSI, choć np. poprzedni spadek był tylko korektą.

Popyt mógłby tu nawet dopuścić do jakiegokolwiek cofnięcia, by jednak zaatakować z werwą. Ale to sprawa otwarta.

Dołek listopadowy +/- 16,2k punktów jest szeroki, choć może wstępnie być wsparciem nr 1. Jego rolę przejmie jednak obecny opór, o ile zostanie wiarygodnie wybity.

Wyżej brak punktów odniesienia.

Jak spisze się niemiecka giełda w lutym?

Na pewno rynek dużych spółek DAX zachowywał się jednak dziwnie. Styczeń był zmarnowany po obiecującym grudniu Specyficzne zachowanie jest więc co najmniej zastanawiające.

Ubiegły miesiąc był bardziej udany dla niemieckich małych spółek. Tym niemniej i tu kurs musi poradzić sobie z podstawowym na dziś wyzwaniem.

Z poziomu polskiego inwestora można użyć na DAX pod inwestycje giełdowe np.:
a) certyfikaty strukturyzowane
b) ETF – choć tu tylko na wzrost indeksu

Jeśli chcesz podyskutować o giełdzie niemieckiej, to zostaw komentarz.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *