ASBISc przed 4Q: czekanie na retest?
||

ASBISc przed 4Q: czekanie na retest?

Jak spisuje się ASBISc przed 4Q 2022 r.? Ostatnie półrocze to próby odrobienia przynajmniej części strat ze spadku z pierwszych miesięcy tego roku. W trudnym otoczeniu nie jest to łatwe. Po rekordowym ostatnim kwartale 2021 r. zyski kwartalne spadają. Czy raport za 3Q potwierdzi gorszą kondycję fundamentalną?

Tematyka analizy ASBISc przed 4Q:
a) krótka prezentacja
b) pół roku zwyżki dzięki lipcowi
c) czy w tym roku również będzie zaliczka dywidendowa?

Informacje: ASBISc przed 4Q

Ticker: ASB

Główny indeks: mWIG40

Działalność: dystrybucja produktów branży informatycznej

Instrumenty dostępne na GPW:
a) akcje
b) inne w zależności od biura/platformy

ASBISc przed 4Q: co mówi wolumen?

Mimo trudnej sytuacji w tym roku na GPW popyt próbuje wykorzystać do odbicia świecę z większym wolumenem, którą opisałem w marcowej analizie:

ASBISc - wykres miesięczny - wrzesień 2022

Ale:
a) wzrost to efekt lepszego lipca
b) wolumen opada na wzroście

Nie zaszkodziłoby cofnięcie jako tzw. fala wtórna pod dodatkowe wzmocnienie Byków. Kurs dla przykładu mógłby przetestować nowe wsparcie +/- 9,35 zł pod budowę Podwójnego dna.

Najbliższy opór to szczyt +/- 24,5 zł. Problematyczna byłaby dalsza zwyżka w podobnym stylu, ale już z akcentem dystrybucyjnym.

Plusy: akumulacja w marcu, ale…

Minusy: … ostatnia zwyżka na opadającym wolumenie

ASBISc przed 4Q: kiedy info o zaliczce?

II kwartał (+49,662 mln zł netto) był najsłabszym pod kątem osiągniętych zysków od ponad 2 lat. Zresztą rekordowy i świetny wynik z 2021 r. (prawie +312,9 mln netto) będzie trudny do powtórzenia.

Mimo spadających ostatnio zysków kwartalnych wskaźniki nadal są atrakcyjne:
a) C/Z: 2,62
b) C/Wk: 0,83

Bez wzrostu zysków w pozostałych 2 kwartałach trudno będzie o tak wysoką dywidendę jak za 2021 r. Od kilku lat firma najpierw wypłaca zaliczkę. Na razie brak informacji w tym temacie, ale zwykle władze spółki ustalają ją jeszcze w listopadzie.

Plusy: wskaźniki atrakcyjne, ale…

Minusy: co pokaże raport za 3Q?

Co dalej z ASBISc przed 4Q?

Oczywiście opisany w części „technicznej” wariant z Podwójnym dnem nie jest obligatoryjny. Formy wzmocnienia i dodatkowej akumulacji mogą być w końcu różne.

Kontynuacja tegorocznej tendencji spadkowej zysków utrudni nieco sytuację fundamentalną. Niechybnie wpłynie także na wysokość ewentualnej zaliczki i dywidendy za ten sezon.

Co sądzisz o tej analizie ASBISc na wiosnę 2022 r.? Również widzisz przesłanki na większą korektę, czy najpierw kolejne szczyty? Jeśli chcesz o coś dopytać, to zostaw komentarz.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *