Jaki będzie 2023 r. dla USDPLN?

Jaki będzie 2023 r. dla USDPLN?

Zastanówmy się jak będzie rozwijać się sytuacja w 2023 r. dla USDPLN. Zeszły rot to ostatecznie wynik +8,85%. Jeszcze jesienią kurs zaliczał nowy rekord od wielu lat. Zapewne przebicie poziomu psychologicznego 5 zł wydawało się pestką, ale… O czym świadczy ostatni kwartał 2022 r.?

Grudzień to wynik -2,38% i kurs zbliża się co raz bardziej do długoterminowego wsparcia +/- 4,25 zł:

USDPLN - wykres miesięczny - 3.01.23
Wykres miesięczny
USDPLN - wykres dzienny - 3.01.23
Wykres dzienny

Da się jednak zauważyć, że od 1,5 miesiące jakość cofnięcia znacznie się pogorszyła. Kurs zalicza nowe lokalne dołki, ale brakuje ostatnimi czasy czarnych prostokątów.

Lokalny Trend od czerwca 2021 r. jako najbliższe krótkoterminowe wsparcie jest z każdym dniem wyżej i bliżej. Czy bez większej korekty wzrostowej podaż będzie w stanie go przebić w wiarygodny sposób?

Nie mamy niestety wolumenu realnego, który dodatkowo podkreśliłby znaczenie ostatniego spadku cen dolara. Tym niemniej Byki mają najlepszą od kilku miesięcy okazję do odbicia.

Najbliższe opory w:
a) krótkim terminie to +/- 4,52 zł
b) długim terminie to +/- 5 zł

Cy ewentualne odbicie i jego siła przełoży się przeciwnie do zachowań WIG20? Od lat długoterminowo brak bessy na dolarze ograniczał odbicia czasowo i punktowo na rynku największych na GPW spółek.

A co Ty sądzisz o perspektywach w 2023 r. dla USDPLN?

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *